EN/AL

KALENDARI I EVENTEVE

Perfunduan ne KUB leksionet dhe testimi per grupin e dyte per programin “Ndermjetes te Pasurive te Paluajtshme”

✅ Përfunduan me sukses leksionet dhe testimi i programit të detyrueshëm të trajnimit për Ndërrmjetës të Pasurive të Paluajtshme për grupin e dytë në KUB.
📞 Për tu bërë pjesë e grupit të tretë telefononi në +355 69 88 999 999

Shperndarja e Certifikatave ne ambientet e KUB per Grupin e I-re te trajnimit per “Ndermjetes te Pasurive te Paluajtshme

✅ Në ambjentet e Godinës A të Kolegjit Universitar të Biznesit🏫 u organizua sot në auditor “Ceremonia e dhënieve të Certifikatave” të grupit të parë që përfunduan me sukses testimin përfundimtar të programit të detyrueshëm të trajnimit për “Ndërmjetës të Pasurive të Paluajtshme”.

😍 Ndërkohë vijojnë regjistrimet për grupin e dytë i cili fillon javën që vjen.

▶️ Ftojmë të gjithë kandidatët, individët që kanë dëshirë të ushtrojnë këtë profesion, agjentët dhe konsulentët imobiliarë aktualë që të regjistrohen për të kryer këtë trajnim dhe më pas të licensohen nga Ministria e Drejtësisë.

📌Ju mirëpresim në ambjentet tona të godines A.

📲 Kontakt: +355 69 88 99 999

Filluan trajnimet e detyrueshme për “Ndërmjetësit e Pasurive të Paluajtshme” në KUB!

✅ Startoi me sukses trajnimi i detyrueshëm për “Ndërmjetës të Pasurive të Paluajtshme” me grupin e parë të agjentëve dhe konsulentëve imobiliar me përfaqësues nga të gjithë kompanitë/agjensitë imobiliare që operojnë në vendin tonë.

✔️ Ndërkohë vijojnë regjistrimet për këtë program trajnimi dhe në ditët në vijim për të qenë pjesë e këtij grupi agjentësh të parë.

▶️ Në përfundim të trajnimit të detyrueshëm të gjithë agjentët që përfundojnë me sukses do të pajisen me licencë si Ndërmjetës të Pasurive të Paluajtshme nga Ministria e Drejtësisë

Leksion i hapur mbajtur nga avokat Spartak Ngjela me temë: “Reforma në Drejtësi dhe efektet e saj në sistemin politik dhe ekonomik” në mjediset e KUB

✅ Është mbajtur pranë ambienteve të KUB, leksioni i hapur me temë: “Reforma në Drejtësi dhe efektet e saj në sistemin politik dhe ekonomik”, nga Avokat Spartak Ngjela.

🗣 Theksin avokati e vendosi mbi drejtësinë në Shqipëri dhe ligjshmërinë si një nga pikat kyçe të një vendi.

▶️ Funksionimi i saj është vazhdueshmëri për vendin tonë dhe efekt pozitiv për ekonominë, rrjedhimisht dhe politikën.

☺️ Bashkëbisedimi mes studentëve, stafit akademik dhe avokatit ishte interaktiv dhe i dha hov takimit.

S’ka si të jetë ndryshe… Historia përsëritet!

Kur e kërkon fitoren, ia del…❗️

Kështu jemi edhe ne❗️

✅ Përsëritet historia me këta djem kampionë dhe e rikthejnë atë në KUB bashkë me entuziazmin e projektuar dhe qëllimin e synuar.

Urime djemve tanë❗️
Fitore e bindshme me Universitetin e Tiranës!

⚽️ Kontributi i jashtëzakonshëm dhe vullneti i dëshiruar janë dëshmi e kompeticioneve futbollistike jo vetëm si kjo por edhe e atyre kombëtare e më gjerë.

😍 Bravo djemve tanë❗️

📍 Nëse je KUB, je dhe fitimtar❗️

Mbahet leksioni i hapur në KUB nga gazetari dhe moderatori Z. Sebastian Zonja mbi median dhe raportin e saj me qytetarët

✅ Është mbajtur pranë ambienteve të KUB, leksioni i hapur me temë: “Media dhe raporti i saj me qytetarët”, nga moderatori dhe prezantuesi i mirënjohur, Z.Sebastian Zonja.

🗣 Theksin Z. Zonja e vendosi mbi autocensurën dhe lajmin e rremë që sipas tij është prezente edh në mediat shqiptare.

✔️ Pikat e tjera të trajtuara me studentët dhe stafin akademik të KUB
ishin:
▫️financimi i medias,
▫️ndikimi i modelit italian ku si shembull ai solli atë të Berluskonit në median shqiptare,
▫️fenomenin e korporativizimit të medias dhe se
sa rol edukativ ka media apo përqind është biznes.

☺️ Bashkëbisedimi mes studentëve, stafit akademik dhe Z.Zonja ishte frytdhënës dhe i dha interaktivitet takimit.

📺 Sipas tij: “Spektakli dhe skupet po fshehin realitetin, ndaj pak më shumë seriozitet dhe ca humor e përmirëson situatën ku ndodhemi”

Explore Deloitte tashmë në ambientet e KUB për mundësi kntershipi, praktike dhe punësimi për studentët tanë

Nën moton “Expolre Deloitte”, një ndër kompanitë më të mëdha (Big Four) të Auditimit që operon në vendin tonë si DELOITTE, prezantuan përpara studentëve të KUB projektet e së tashmes dhe të ardhmes, mundësinë e intershipeve, praktikave dhe rekrutimin e studentëve që shfaqin interes për punësim direkt pranë kompanisë.

✔️ Pjesë e këtij takimi ishin studentët KUB.

😍 KUB është gjithmonë në mbështetje të partneriteteve të tilla që në qendër kanë vetë studentin…

Kolegji Universitar i Biznesit zhvilloi dy ndeshjet e dyta të Ligës Universitare

📚 Kolegji Universitar i Biznesit zhvilloi dy ndeshjet e dyta të Ligës Universitare në dy disiplinat 🏐Volejboll për femra përballë Universitetit Marin Barleti dhe ⚽️Minifutboll për meshkuj përballë Universitetit Polis.

✔️ Vazhdojme dhe në pritje me të tjera sfida!

✅ Historiku ka treguar se KUB nuk është vetëm pjesëmarrës por dhe fitues i ligës!

✔️ Suksese djemve dhe vajzave të KUB❗️

Promovimi i librit nga ish studentja e KUB Flogerta Krypi

✅ Në mjediset e Kolegjit Universitar të Biznesit kthehet aktivistja, shkrimtarja dhe ish studentja e KUB Flogerta Krypi për të promovuar librin e saj 📙 të rradhës “28 rrahje të përkryer matematikore”

🗣 Ajo prezantoi përmes diskutimit të saj me studentët dhe pedagogë të KUB eksperiancat më të mira të post edukimit, si dhe dhuntinë e të shkruarit duke realizuar disa libra të saj ndër vite.

NA NDIQNI

© Kolegji Universitar I Biznesit        |

Crafted By  © Suli

WeCreativez WhatsApp Support
Qëndra jonë e shërbimit do tju përgjigjet në cdo moment, mjafton të na shkruani

Ky sajt interneti përdor Cookies!

Duke klikuar “Prano të gjitha”, ju pranoni ruajtjen e skedarëve të personalizimit në pajisjen tuaj për të përmirësuar navigimin në faqe, për të analizuar përdorimin e sajtit dhe për të ndihmuar në përpjekjet tona të marketingut.