Hapet thirrja për aplikim për bursa në kuadër të programit Erasmus + në Universitetin Kodolányi János, Hungari

You can share the content of this site, maybe some of your friends need to see this information.

Kolegji Universitar i Biznesit ka kënaqësinë, që në kuadër të International Credit Mobility (Erasmus+) në bashkëpunim me Universitetin Kodolányi János, Hungari të ftojë stafin akademik të tij (me angazhim full – time) për aplikime për bursa në Universitetin Kodolányi János, Hungari për vitin akademik 2022-2023.
Kohëzgjatja e bursave:
Përcaktohet në varësi të Marrëveshjes që Kolegji Univeristar “I Biznesit” ka lidhur me Universitetin Kodolányi János, Hungari.
Llojet e mobilitetit përfshijnë:
• Shkëmbimin e stafit akademik (me angazhim full – time) për mësimdhënie apo trajnime;
Fushat e mësimdhënies dhe trajnimeve përfshijnë:
• Menaxhim dhe Administrim biznesi
• Financë
• Shkencave Kompjuterike
• Informatikë
Disa prej kritereve që duhen plotësuar dhe dokumentuar janë :
• CV + Lista e publikimeve (në gjuhën angleze);
• Letër; motivimi (në gjuhën angleze);
• Certifikata; e gjuhës së huaj (që vërteton njohuritë e gjuhës angleze duke filluar nga niveli B2 e sipër);
• Plani i mobilitetit për mësimdhënies [1].

Procesi i përzgjedhjes do të zbatohet në mënyrë të drejtë dhe transparente.
Përzgjedhja e kandidatëve bëhet nga Komisioni Erasmus.
Kandidatët do të informohen për vendimin e përzgjedhjes.

Dokumentacioni i sipër kërkuar, duhet të dorëzohet personalisht, pranë Zyrës së Kërkimit Shkencor dhe Projekteve në Rektoratin e Kolegji Universitar “I Biznesit” ose mund të dërgohen në adresën e – mail: [email protected]

Afati i fundit për aplikim: 04.03.2023
Për më tepër informacione rreth thirrjes klikoni linkun:
Thematic Week 2023

Kolegji Universitar “I Biznesit” ju uron shumë suksese në aplikimin tuaj!

[1] Plani i Mobilitetit për mësimdhënie është një dokument, në të cilin duhet të specifikohet programi juaj i propozuar që do të kryeni gjatë periudhës së mësimdhënies (lutem referohu dhe plotëso Marreveshjen Tip për Mësimdhënie).
Mëposhtë gjeni formularët e aplikimit: