📚Kolegji Universitar i Biznesit organizoi takimin e rradhës në kuadër të projektit CO-HOST

✅ Ky takim, i cili u mbajt me përfaqësues të shkollave profesionale në Shqipëri, synonte të ndërmerrte hapa konkrete në përmirësimin e mobilitetit midis institucioneve arsimore nga shtetet anëtare të BE-së 🇪🇺dhe atyre nga Ballkani Perëndimor.

☺️ Në këtë takim u prezantua me detaje plani i veprimit, i cili ofronte mundësi konkrete për mobilitet gjatë periudhës së shkollimit dhe trajnimit profesional.

📱Në veçanti, u diskutua për prezantimin dhe regjistrimin e pjesëmarrësve në platformën MOOC.
💻Kjo platformë do të ofrojë mundësi për të rritur kapacitetet profesionale të mësuesve të shkollave të mesme profesionale dhe të gjithë të interesuarve në fushën e arsimit.

🥰Takimi theksoi rëndësinë e bashkëpunimit dhe krijimit të rrjeteve të kontaktit, duke u pritur me reagime pozitive nga të pranishmit.