Search
Close this search box.

KAMPIONATI I MINIFUTBOLLIT NË KUB 2019

Detajet

Ditën e Hënë dt. 27 Maj 2019 në mjediset e Kompleksit Sportiv “Loku” u zhvilluan ndeshjet e para të Kampionatit të Minifutbollit KUB 2018-2019.

Mes drithërimash, vështirësish dhe emocionesh rezultatet e takimeve përfunduan si më poshtë:

Ndeshja 1:
MSC vs KSLP (T) 12-3
Ndeshja 2:
KSLP (A) vs Viti I (FD) 4-7
Ndeshja 3:
Viti II (M) vs Viti I (FE) 8-0
Ndeshja 3:
Viti II (P) vs Viti III FE 3-8

Ndeshjet e gjysmëfinales do të jenë:
MSC vs Viti I FD ora 17.00
Viti II (M) vs Viti III FE, ora 18.00

Ndeshjet e gjysmëfinales do të luhen ditën e mërkurë, datë 29 Maj 2019 tek Kompleksi Sportiv “Loku”

Finalja e madhe do të zhvillohet ditën e shtunë, datë 1 Qershor 2019, ora 11.00

Ndërkohë ftojmë të gjithë studentët e KUB për t’u bërë pjesë e tifozerisë dhe mbështetjes për skuadrat gjysmëfinaliste.

Ju mirëpresim!

61279705_2406019066309214_2168647743596134400_nio61373565_2406018869642567_1979126672368074752_n61411315_2406018309642623_2582913904984195072_n61539855_2406018746309246_5617612933048565760_n

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

Ky sajt interneti përdor Cookies!

Duke klikuar “Prano të gjitha”, ju pranoni ruajtjen e skedarëve të personalizimit në pajisjen tuaj për të përmirësuar navigimin në faqe, për të analizuar përdorimin e sajtit dhe për të ndihmuar në përpjekjet tona të marketingut.